Šilumos izoliacija

Tinkamai parinkta šiluminė izoliacija tarp perdangos ir betono sluoksnio

Šilumos izoliacija

 
grindys, įrengimas, šilumos izoliacija, polistirolis, plokštės storis, Betonys UABVandeniu šildomose grindyse įšilusi betono masė sušildo patalpos orą, tačiau dalis šilumos gali patekti į apačioje esančią patalpą ar gruntą. Tai daugeliu atvejų nepageidautina, todėl grindų konstrukcijoje tarp perdangos ir betono sluoksnio klojama šilumos izoliacija.

Įrengiant grindis svarbu sumontuoti tinkamą šiluminę izoliaciją tarp perdangos ir betono sluoksnio, kad kuo mažesnis kiekis šilumos nutekėtų į apačioje esančias patalpas ar gruntą. Siekiant padidinti įrengiamų grindų šiluminę varžą naudojamas polistirolas, akmens ar stiklo vata, kitos medžiagos, kurios atitinka šildomoms grindims keliamus reikalavimus. Šiluminė izoliacija sumontuojama atskirais lakštais. Lakštų siūlės turi būti užsandarinamos, kad į tarpus nepatektų betono.

Ypač svarbu parinkti teisingą izoliacijos storį, kad sumažėtų šilumos perdavimas į apačioje esančias patalpas. Grindyse tarp patalpų skirtinguose pastato aukštuose, kurių oro temperatūros vienodos, įrengiamos šilumos izoliacijos storį siūloma naudoti 3,2 – 3,5 cm polistirolo plokštes.

Jei tarp patalpų oro temperatūrų skirtumas 5°C, izoliacijos storis skaičiuojamas priimant, kad šilumos izoliacijos reikalaujama šiluminė varža turi būti ne mažesnė 1,25 m²K/W, jei skirtumas 10°C – ne mažesnė 2,62 m²K/W. Tuo atveju, kai šildomos grindys montuojamos ant grunto, tuomet izoliacijos sluoksnio šilumos varža turi būti ne mažesnė 2,86 m²K/W. Šis storis taip pat turi būti naudojamas, kai temperatūrų skirtumas tarp patalpų viršija 10°C.